Metodické vzdělávání učitelů AJ na SŠOS Jihlava

Cílová skupina: pedagogové, kteří vyučují AJ na SŠOS

Cíl projektu: Praktické využití základních metodických principů ve vyučování

Fáze projektu:

1.Přípravná fáze - listopad - prosinec 2010

      analýza aplikované metodiky u vyučujících - náslechy, jejich analýza, závěry

2.Pracovně studijní fáze - leden - červen 2011

a)      cyklus 6 workshopů (2-3 vyučovací hodiny), zaměřených na tyto oblasti vzdělávání:

     

      Vyučovací hodina, její fáze

      Motivace

      Komunikativní přístup

      Individuální přístup (studijní obory x učební obory)

      Učební strategie (metody a formy)

      Výuka jazykových dovedností

      Výuka slovní zásoby a gramatiky

      Jazyk komunikace

      Učebnice, doplňující materiály, tvorba vlastních materiálů

      Využití internetu, audiovizuální techniky

      Evaluace

     

b)     metodické portfolio

Každý účastník projektu si bude tvořit své vlastní metodické portfolio, které bude obsahovat materiály z workshopů, vypracované zadané úkoly, které budou zaměřené na praktickou aplikaci získaných poznatků ve výuce, další metodické materiály získaných z dalších metodických seminářů, vlastní poznámky a podobně.

c)      jiné metodické semináře

Workshopy se budou také opírat o vzájemné pozitivní zkušenosti z praktické výuky a rovněž o další poznatky z jiných forem dalšího vzdělávání.

3.První hodnotící fáze - červen 2011

a)      autoevaluace v rámci posledního semináře

b)      hodnocení metodických portfolií

c)      dotazníky pro žáky (vždy v jedné třídě)

4.Praktická aplikace poznatků při výuce - školní rok 2011/12

5.Další vzdělávání individuálně, další hodnocení v rámci schůzek předmětové komise

Zpracovala: Mgr. Hana Pappová